Geneanet > Ressurser > Blogg > Geneanet

Geneanet slutter seg til Ancestry, verdens største slektsforskningsselskap

Postert av Jean-Yves on 1. sep. 2021

Ancestry, verdens største slektsforskningsselskap, annonserte i dag at de har nådd en avtale om å tilegne seg GeneaNet. Denne kunngjøringen markerer et nytt kapittel i Geneanets historie. Dette blogginnlegget tar sikte på å forklare fordeler og ulemper av disse viktige nyhetene.

Hvem er Ancestry?

Ancestry er et amerikansk-basert selskap som tilbyr online-tjenester som ligner på GeneaNet: vertskap for ditt slektstre, søker i mange samlinger og tilbyr en DNA-slektsforskertjeneste.

Ancestry er vertskap for over 120 millioner slektstrær som inneholder 16 milliarder individer. Ancestry tilbyr også den største forbruker DNA slektsforsknings databasen i verden med 20 millioner profiler.

Ancestry er også kjent for rikholdigheten av samlingene den tilbyr. De representerer mer enn 30 milliarder poster fra 80 land og oppdateres kontinuerlig gjennom et massivt investeringsprogram.

Ancestry benytter mer enn 1400 personer i kontorer i Lehi, Utah, San Francisco, Dublin, London, München, Berlin, Toronto og Sydney.

Ancestry er omhyggelige med å overholde lovene i de landene som det opererer i. For eksempel, i motsetning til MyHeritage, selger Ancestry ikke DNA slektsforskningstester i Frankrike, med mindre de er autoriserte.

Det bør bemerkes at Ancestrys og GeneaNets nettsteder ble opprettet samme år, i 1996!

Hvorfor ønsker GeneaNet å slå seg sammen med Ancestry?

I løpet av de siste månedene har vi holdt deg informert om våre planer om å utvikle og bli med i Filae. Som vi forklarte i et tidligere blogginnlegg, var denne fusjonen ikke mulig, og Filae ble endelig kjøpt av MyHeritage.

Kombinasjonen av Filae databaser og know-how med MyHeritas menneskelige, tekniske og økonomiske ressurser gjør det til en formidabel konkurrent for Geneanet. For ikke å nevne den betydelige forvrengningen av konkurransen representert av det massive salget av DNA-verktøy ved MyHeritage i Frankrike til tross for den nåværende lovgivningen som forbyr dette.

Risikoen er derfor til stede for at Geneanet kan miste et stort antall abonnenter og ikke lenger vil kunne fortsette å investere i sine tjenester og nytt innhold.

For å møte denne økte konkurransen, er flere strategier tilgjengelig for oss.

Vi kunne ha søkt finansiering til å investere tungt i datainnsamling og markedsføringskampanjer. Faktum er at datainnsamlingen, som Filae har gjort, tar flere år. Det andre er at ved å prøve å etterape MyHeritage og Filae, kan GeneaNet miste sin sjel og dens opprinnelige modell.

Vi foretrekker å stole på en sterk partner og Ancestry er den beste partneren for vår fremtidige utvikling. De tillater oss å styrke oss selv med innhold og ressurser mens de opprettholder vår unike modell.

Vi har jobbet med og utvekslet informasjon med de ulike aktørene i slektsforskning i over 20 år. Vi har alltid verdsatt utvekslingene med Ancestrys grupper, som klart har forstått hva som gjør GeneaNet sterk: sin opprinnelige modell og fellesskapet. Ancestry vil, og er forpliktet til å bevare vår egenart. De er godt klar over at et samfunn er skjørt og at medlemskapet er basert på tillit.

Hva endres ikke?

GeneaNet vil forbli geneanet med alt du er knyttet til.

GeneaNet vil forbli et frittstående sted i Ancestry.

I konkrete vilkår betyr dette at du vil fortsette å kunne bruke alle tjenestene til “GeneaNet.org” -stedet, som forvaltes av Geneanet Company basert i Paris med samme grupper ansatte.

Trærne dine er og forblir din eiendom og Geneanet vil fortsette å være ditt vertskap. GeneaNet-gruppene forblir kontaktene dine.

Vår modell endres ikke. Det vil fortsette å være basert på en “bidragende, samarbeidende og Freemium” -modell. Prinsippet er fortsatt det samme: Alt som deles av våre medlemmer, er tilgjengelig gratis. Vi vil fortsette å gi og utvikle våre gratis- eller premium-tjenester, alle finansierte av vårt tilbud.

Hva vil forandre seg?

GeneaNet-abonnenter vil ha nytte av tilgang til mange tilleggsdatabaser som en del av deres Premium abonnement. For eksempel har vi nettopp lagt til hele sivile registret av Paris, indeksert av Ancestry, som er mer enn 11 millioner poster. Andre samlinger vil snart være tilgjengelige.

Akkurat som de offentlige individer i trærne er indeksert på Geneanets søkemotor, vil de også bli indeksert via Ancestrys søkemotor med en lenke til GeneaNet for å se trærne.

Vilkårene for bruk som gjelder vil fortsatt være de i Geneanet-området. Imidlertid vil de bli tilpasset for å styrke sikkerheten til dataene dine og tilpasset til denne nye situasjonen. Vi kommer tilbake til deg i de neste dagene for å forklare endringene.

For å konkludere

Dette er et viktig skritt for Geneanet. Denne avgjørelsen ser ut til å være den beste måten å sikre holdbarheten til alt vi har bygget med GeneaNet i nesten 25 år.

Denne fusjonen vil tillate oss å sette søkelys på hva vi gjør bra og hva du setter så mye pris på hos Geneanet. Vårt mål er fremdeles å betjene våre medlemmer, enten de er premie- eller gratis-abonnenter, ved å dyrke ånden av gjensidig hjelp og deling som preger vårt samfunn og er dens styrke.


Tillegg

Kunngjøringen vår har forståelig nok frembragt reaksjoner og spørsmål. Her er noen vanlige spørsmål:

Vil Geneanet Premium -abonnementsprisen endres? Vil et Ancestry -abonnement inkludere Geneanet?

Som nevnt ovenfor vil Geneanet fortsette som før. Det som vil endre seg vil være tilgjengeligheten av store franske datasett fra Ancestry uten ekstra kostnad, startende fra og med fødsels-/ekteskaps-/dødsrekordene i Paris som allerede er online (11 millioner dokumenter). Vi håper å legge til andre, ikke-franske datasett i fremtiden. Vær oppmerksom på at prosedyren er litt komplisert for nå, men vi jobber med å forenkle den.

Når det er sagt, vil det ikke være mulig å få tilgang til Ancestrys 30 milliarder dokumenter med Geneanet Premiums årlige kostnad på 50 euro/USD. Foreløpig kreves et eget abonnement på Ancestry for å få tilgang til alle Ancestrys samlinger. Vi forventer å kunne tilby en pakkepris i fremtiden.

Hva med eierskapet til dokumentene jeg har lastet opp til Geneanet?

På samme måte som dine Geneanet -trær, forblir postene, indeksene og dokumentene du har lastet opp, dine og vil fortsatt være gratis tilgjengelig for andre slektsforskere. Geneanets vilkår og betingelser gjelder, ikke Ancestrys. Som vi nevnte ovenfor, vil vår bidragende, samarbeidende freemium -modell ikke endres. Ancestry forstår essensen av Geneanet: samfunnet vårt og vår ånd for gjensidig hjelp og deling.

Vi vil takke de som alltid har hatt tillit til oss og fortsetter å gjøre det. Vi håper å overbevise skeptikere ved våre konkrete handlinger om at denne avtalen vil være gunstig for dem uten å endre det de setter pris på med Geneanet.


Tillegg mandag 6. september 2021

Innlegget vårt ovenfor har skapt mange kommentarer som viser din sterke tilknytning til Geneanet, noe vi setter pris på og alltid er veldig følsomme overfor.

Noen kommentarer er svært unøyaktige. La oss svare på spørsmålene dine så presist som mulig.

Til tross for våre forklaringer, sier noen:

  • “Geneanet -abonnementsprisen vil øke betraktelig”;
  • “Ancestry er et profittbevisst amerikansk selskap som ikke er til å stole på;
  • “Ancestry er et monopol, og ethvert oppkjøp vil resultere i at det oppkjøpte selskapet forsvinner, eksempler som støtter dette er for eksempel Rootsweb”;
  • “Det er ingen fordel eller interesse for Geneanets medlemmer i dette oppkjøpet, Ancestry kommer ikke til å bringe noe nytt til Geneanet”;
  • “Ancestry kommer til å overføre alle Geneanet -trær til plattformen, bak en betalingsmur”;
  • “Geneanets samarbeids- og freemium -modell vil uunngåelig forsvinne”.

Den følgende avklaringen er relativt lang fordi vi føler det er viktig å svare på disse feilaktige påstandene og å avklare fremtiden til Geneanet.

Vil Geneanet Premium -abonnementsprisen stige?

Det vil ikke være noen ekstra kostnad for abonnementsprisen når vi legger til Ancestrys datasett.

For de av dere som lurer på et gruppert tilbud med Ancestry, vil dette bli evaluert snart.

Ancestry er et amerikansk selskap med søkelys på fortjeneste som man ikke kan stole på.

Ancestry oppfattes av noen Geneanet-medlemmer som et stort selskap som eies av et stort investeringsfond, og mistenkes derfor for å være utelukkende interessert i kortsiktig fortjeneste.

Ancestrys modell er ikke den samme som Geneanets. Dette er også en mulighet. Det betyr at vi utfyller hverandre. Det betyr ikke at modellen deres vil gjelde Geneanet.

Ancestry har erfaring med å jobbe med et stort fellesskap av frivillige siden de anskaffet FindAGrave-nettstedet (tilsvarer Save Our Graves) og bevart ånden.

Noen av dere har sitert Rootsweb i kommentarene sine, et selskap Ancestry kjøpte for over to tiår siden som hadde et levende samfunn med sine postlister og meldingstavler. Vi er sikre på at de forskjellige Ancestry-teamene som er på plass i dag har lært av denne erfaringen.

Ancestry kommer ikke til å bringe noe nytt til Geneanet-medlemmer, og Geneanet -trær vil forsvinne bak en betalingsmur.

Har du lest blogginnlegget og dets tillegg?

Ancestry har allerede godtatt å gjøre noe av det europeiske innholdet tilgjengelig for Geneanet Premium -medlemmer uten ekstra kostnad. Etter hvert vil flere hundre millioner indekserte poster være tilgjengelige via Geneanet. Dette er en betydelig merverdi for Premium -medlemskapet. Du har allerede tilgang til de sivile postene i Paris og folketellingene i flere franske avdelinger; hvis du har franske forfedre, vil Geneanet være til stor hjelp. Og vi vil jevnlig legge til andre samlinger i ukene som kommer.

For våre medlemmer med røtter utenfor Frankrike håper vi å skaffe innhold i andre land for å dekke deres behov (Belgia, Luxembourg, Sveits, Nederland, Skandinavia, etc.).

Ancestry vil gi mye mer enn tilleggsdata for våre Premium -medlemmer. Dette selskapet vil støtte oss i prosjektene vi ønsker å utvikle til fordel for slektsforskersamfunnet.

Oppsummert endrer Geneanet seg ikke og forblir et europeisk selskap med det samme teamet av ansatte og de samme tjenestene, noe som gir deg tilgang til et mye mer omfattende tilbud.

Akkurat som de offentlige personene i trærne dine for øyeblikket er indeksert på Geneanets søkemotor, vil de også bli indeksert på Ancestrys motor med en referanse til Geneanet for visning av trærne. Private data og DNA -data vil ikke være tilgjengelige på Ancestry. Vi minner deg om at denne indekseringen allerede er gjort på søkemotorer som Google eller Bing.

Du stoler ikke på at Ancestry kommer til å innfri sine forpliktelser.

Mange tror, at til tross for kunngjøringene som er blitt gjort, vil Ancestry overta trærne dine og selge dem på plattformen, og dermed få Geneanet til å forsvinne. Noen hevder at prisen på abonnementet definitivt vil øke og at Geneanets modell til slutt vil forsvinne.

Det er viktig å vite at du har en trippel forpliktelse, fundamentene er:

De ansatte i Geneanet

Den første garantien kommer fra Geneanet-teamet. Alle Geneanet -ansatte forblir på plass og forblir kontaktene dine. De er selv slektsforskere og intensive brukere av Geneanet. De har til hensikt å fortsette det som gjør Geneanet så attraktivt og bevare ånden.

Vi vil også minne deg på at Ancestry offentlig har forpliktet seg til å opprettholde Geneanet, teamet og modellen, og vi ville aldri ha akseptert Ancestrys forslag hvis vi var i tvil om deres intensjoner.

Datastyring

Geneanet er et selskap basert i Europa.

Du er beskyttet av de forskjellige europeiske lovene, inkludert General Data Protection Regulation (GDPR) som også gjelder for selskaper utenfor EU. Alle personopplysninger er beskyttet av GDPR, sensitive data som genetiske data er enda mer beskyttet.

Bruksreglene for Geneanets nettsted er underlagt vilkårene for bruk (Betingelser). Dette tilsvarer en kontrakt. Disse bruksvilkårene (ToS) bestemmer klart at “Genealogiske data forblir fullt ut eiendommen til medlemmene som publiserer dem på Geneanet”. Med andre ord kan ingen tilpasse arbeidet ditt til å videreselge det uten ditt samtykke.

Ved å ha en konto på Geneanet er du kun underlagt Geneanets vilkår for bruk og ikke Ancestrys vilkår for bruk.

I tillegg, for din beskyttelse, må vi varsle deg i god tid om alle vesentlige endringer i våre vilkår og betingelser for bruk, slik at du har tid til å bestemme deg for om du vil godta dem eller slette kontoen din med innholdet.

Vi har også lagt til en klausul i de reviderte vilkårene for bruk (ToS) (som trer i kraft 1. oktober) som beskytter alle Premium -medlemmer mot fremtidige endringer: hvis du avslår de nye vilkårene for bruk, skal du kunne fortsette å bruke Geneanets -nettsted under de gamle vilkårene for bruk (ToS) til medlemskapet ditt utløper.

Geneanet-samfunnet

Som vi har angitt i våre vilkår for bruk, er trærne eiendommen til hver av sine forfattere. Geneanet-samfunnet tilhører ikke Geneanet eller Ancestry; det vil være lojalt mot Geneanet så lenge vi respekterer modellen vår og våre verdier. Hvis vi ikke gjør det, kan det forsvinne med innholdet og vitaliteten.

Hvorfor endret du vilkårene for bruk?

De mest virulente meldingene forestiller seg at disse endringene er gjort for å selge trærne tilbake til Ancestry.

Årsaken er enklere. Som forklart ovenfor er Ancestry et selskap med høye lovkrav.

Under revisjonsfasen identifiserte ekspert GDPR og ToS advokater flere ting som måtte forbedres, inkludert:

  • behovet for å gruppere retningslinjene for håndtering av personopplysninger på en egen side som anbefalt av de europeiske regulatorene og å klargjøre det juridiske grunnlaget for denne behandlingen.
  • avklaring av begrepet “ikke-kommersialisering”: Dette er en forpliktelse som forbyr ethvert videresalg til tredjeparter og bør ikke angå Premium-forskningsalternativer som kan tolkes som kommersiell bruk.
  • Klausulen om varsel om endring forutså ikke at et Premium-medlem nektet å endre vilkårene for bruk (vilkårene for bruk): han må kunne fortsette å dra fordel av sin Premium -tjeneste.

Disse endringene er beskrevet på en dedikert side. Dette gir ikke Ancestry rett til å tilegne seg slekts dataene dine, som forblir din eiendom. Du kan ikke ta eierskap til noe som ikke tilhører deg. På samme måte gir sletting av treet ikke Geneanet eller Ancestry rett til å beholde en kopi.

Geneanet har alltid lagt stor vekt på å sikre at medlemmene beholder eierskap og kontroll over sine slekts data. Dette er en høy standard som opprettholdes med disse endringene.

Hvis disse klausulene i fremtiden blir endret på en måte du ikke liker, vil du alltid ha en forutgående periode for å slette alt innholdet ditt.

For å konkludere

Vennligst ikke beskyld eller anklag oss for baktanker. Vi forstår at du kan være bekymret eller mistroisk. Hvis du ikke stoler på oss, må du i det minste gi oss tvilen!

Takk også for at du ikke videresender falsk informasjon. Den nåværende situasjonen er allerede urovekkende nok for medlemmene i Geneanet-samfunnet uten feilaktig, ubegrunnet informasjon. Hvis du forstår det, ikke nøl med å påpeke dette.

Til slutt, hvis du er fornøyd med det vi har gjort så langt og hva vi vil gjøre i fremtiden, takk for dine vitnesbyrd. Det er veldig viktig for oss, spesielt i disse turbulente tider!

Geneanet er et fellesskapsnettsted basert på gjensidig hjelp og deling, og vi har tenkt å forbli det!

1 kommentar

må vi betale?


Se mer

Logg inn for å legge inn en kommentar Logg inn / Bli med